PTE45-201A-503B1
Part Number:
PTE45-201A-503B1
Description:
SLIDE POT 50K OHM 0.2W TOP 45MM
Fader Type :
Standard
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.835" L x 0.630" W x 0.394" H (72.00mm x 16.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm