PDV15-21P-103B
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
PDV15-21P-103B
Category:
Slide Potentiometers
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 15MM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.378" L x 0.154" W x 0.512" H (35.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
15mm