PTF01-082T-104A2
Part Number:
PTF01-082T-104A2
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.25W TOP
Fader Type :
Dual
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 5.039" L x 0.787" W x 0.433" H (128.00mm x 20.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
100mm