PTF01-082T-103A2
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
PTF01-082T-103A2
Category:
Slide Potentiometers
Description:
SLIDE POT 10KOHM 0.25W TOP 100MM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 5.039" L x 0.787" W x 0.433" H (128.00mm x 20.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
100mm