PTF45-152A-103B1
Part Number:
PTF45-152A-103B1
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.874" L x 0.787" W x 0.551" H (73.00mm x 20.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm