PDV20-32P-503A
Part Number:
PDV20-32P-503A
Description:
SLIDE POT 50K OHM 0.05W TOP 20MM
Fader Type :
Dual
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.575" L x 0.154" W x 0.512" H (40.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
20mm