PDV20-31P-502B
Part Number:
PDV20-31P-502B
Description:
SLIDE POT 5K OHM 0.1W TOP 20MM
Fader Type :
Standard
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 1.575" L x 0.154" W x 0.512" H (40.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
20mm