3329W-1-252
Part Number:
3329W-1-252
Description:
TRIMMER 1/4" RD ST 2.5K OHM
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2.5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.330" x 0.260" Face (8.38mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%