3366U-1-102A
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3366U-1-102A
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Mounting Type :
Number of Turns :
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Resistance :
1 kOhms
Resistive Material :
Size / Dimension :
Square - 0.252" x 0.252" Face (6.40mm x 6.40mm)