39PNABR15KLF20
Manufacturer:
TT Electronics / BI Technologies
Part Number:
39PNABR15KLF20
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 15K OHM PC PIN TOP
Manufacturer :
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
15 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%