82PAR200LF
Part Number:
82PAR200LF
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.280" x 0.184" Face (7.11mm x 4.67mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%