82PAR10KLFTB
Part Number:
82PAR10KLFTB
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.280" x 0.184" Face (7.11mm x 4.67mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%