3313X-2-103E
Part Number:
3313X-2-103E
Description:
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%