TC33B-1-104E
Part Number:
TC33B-1-104E
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.1W J LEAD
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±25%