3303D-1-103E
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3303D-1-103E
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.15W J LEAD TOP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top and Bottom Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.15W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.148" x 0.118" Face (3.75mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±25%