3059L-1-305
Part Number:
3059L-1-305
Description:
TRIMMER 3MOHM 1W WIRE LEADS SIDE
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
3 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%