PVZ2A105C04R00
Part Number:
PVZ2A105C04R00
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.05W SMD
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.087" x 0.083" Face (2.20mm x 2.10mm)
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Tolerance :
±30%