PVF2A502A11R00
Part Number:
PVF2A502A11R00
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.001W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.001W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.079" x 0.079" Face (2.00mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Tolerance :
±30%