3319P-1-203
Part Number:
3319P-1-203
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.2W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.433" x 0.354" Face (11.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±25%