1211PB104
Part Number:
1211PB104
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.75W PC PIN
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.413" x 0.346" Face (10.50mm x 8.80mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%