3318P-1-103
Part Number:
3318P-1-103
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.1W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.264" x 0.252" Face (6.70mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±20%