SM4ETA102
Part Number:
SM4ETA102
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.193" x 0.177" Face (4.90mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%