TC89W-1-105
Part Number:
TC89W-1-105
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.346" x 0.315" Face (8.80mm x 8.00mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±20%