PV37Y103C01B00
Part Number:
PV37Y103C01B00
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.252" x 0.157" Face (6.40mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±10%