PVC6M103C01B00
Part Number:
PVC6M103C01B00
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%