3319W-2-103
Part Number:
3319W-2-103
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.2W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Rectangular - 0.354" x 0.433" Face (9.00mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±25%