3318G-1-203A
Part Number:
3318G-1-203A
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.1W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.287" x 0.256" Face (7.30mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±20%