PVG3A202A01R00
Part Number:
PVG3A202A01R00
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%