PVG5H202A01R00
Part Number:
PVG5H202A01R00
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.146" Face (4.80mm x 3.70mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%