PVG5H101A01R00
Part Number:
PVG5H101A01R00
Description:
TRIMMER 100OHM 0.25W J LEAD SIDE
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.146" Face (4.80mm x 3.70mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±10%