PVZ2A504A01R00
Part Number:
PVZ2A504A01R00
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.1W SMD
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.087" x 0.083" Face (2.20mm x 2.10mm)
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Tolerance :
±30%