PVC6H250A01B00
Part Number:
PVC6H250A01B00
Description:
TRIMMER 25 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
25 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%