3364X-1-502E
Part Number:
3364X-1-502E
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.2W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.177" x 0.150" Face (4.50mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±25%