3309P-1-202
Part Number:
3309P-1-202
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.453" x 0.354" Face (11.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±25%