PT10LH01-103C2020
Part Number:
PT10LH01-103C2020
Description:
10K Anti-Log Slot Side Adj Carbo
Power (Watts) :
0.07W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%