PT10LH01-301A2020
Part Number:
PT10LH01-301A2020
Description:
PT10LH 300R / 20% / carbon trimm
In Stock:
129
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
300 Ohms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%