PT10LH01-503A2020
Part Number:
PT10LH01-503A2020
Description:
PT10LH 50K / 20% / carbon trimme
In Stock:
72
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%