PT10LH01-222A2020
Part Number:
PT10LH01-222A2020
Description:
PT10LH 2.2K / 20% / carbon trimm
In Stock:
200
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
2.2 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%