PT6KH-202A2020
Part Number:
PT6KH-202A2020
Description:
2K 6mm Carbon Pot Side Adj RoHS
In Stock:
755
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.248" Dia x 0.138" H (6.30mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%