PT6KH-103C2020
Part Number:
PT6KH-103C2020
Description:
10K 6mm Carbon Pot Side Adj(hori
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.248" Dia x 0.138" H (6.30mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%