PT15NV18-105A2020
Part Number:
PT15NV18-105A2020
Description:
1 Meg Top Adj PIHER POTENIOMETER
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%