PT15NV12-105A2020
Part Number:
PT15NV12-105A2020
Description:
1M Top Adj PIHER POTENIOMETER 12
In Stock:
280
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%