PT10MH01-254A2020
Part Number:
PT10MH01-254A2020
Description:
PT10MH 250K / 20% / carbon trimm
In Stock:
180
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
250 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Tolerance :
±20%