PT10MV10-502A2020
Part Number:
PT10MV10-502A2020
Description:
PT10MV 5K / 20% / carbon trimmer
In Stock:
477
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.189" H (10.30mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%