9301R10KL.5SL
Manufacturer:
TT Electronics / BI Technologies
Part Number:
9301R10KL.5SL
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 10K OHM TOP ADJ
Manufacturer :
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Turns :
3
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Wirewound
Size / Dimension :
Round - 1.823" Dia (46.30mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Termination Style :
Tolerance :
±1%