3057J-1-101M
Part Number:
3057J-1-101M
Description:
TRIMMER 100OHM 1W SLDR HOOK SIDE
Mounting Type :
Panel Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%