3057L-1-202M
Part Number:
3057L-1-202M
Description:
TRIMMER 2KOHM 1W WIRE LEADS SIDE
Mounting Type :
Panel Mount, Wire Leads
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%