3057L-1-102
Part Number:
3057L-1-102
Description:
TRIMMER 1KOHM 1W WIRE LEADS SIDE
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%