3250L-1-501
Part Number:
3250L-1-501
Description:
TRIMMER 500OHM 1W WIRE LEADS TOP
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.500" x 0.187" Face (12.70mm x 4.75mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%