3290W-1-102M
Part Number:
3290W-1-102M
Description:
TRIMMER 1K OHM 1W PC PIN TOP ADJ
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%